Özel Mediplus Tıp Merkezi

Göz Hastalıkları

Gözlerimiz 5 duyu organımız arasında bize dünyanın tüm güzelliklerini gösteren, hayata bağlayan, öğrenme ve algılama yeteneğimizin %85’ini borçlu olduğumuz, vücudun beyinden sonra en karmaşık ve önemli organıdır. Doğumdan ölüme; yaş, genetik, sistemik hastalıklar ve dış faktörler sebebiyle gözlerimizi tehdit edebilecek pek çok hastalık bulunur. Gözlerimizi düzenli ve kapsamlı şekilde muayene ettirmek sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmemiz için son derece önemlidir. Tüm göz hastalıklarında erken teşhis, tedavide başarının ilk şartıdır. Doğru teşhis ise yüksek teknolojilerle yapılan tam kapsamlı muayene ile mümkündür. Göz ile ilgili herhangi bir şikayet olmasa bile olası risklerin erken tespiti için uzmanlar çocuklarda 6 ay, 1, 3 ve 5 yaşlarında, yetişkinlerde ise yılda en az bir kez göz muayenesi önermektedir.

Göz polikliniğimiz hafta içi saat 09-17:00 ve cumartesi 09-13:00 arası hizmet vermektedir. Polikliniğimize gelen her hastaya güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile hasta odaklı hizmet verilmektedir.

Şaşılık ameliyatı, gözyaşı kanal tıkanıklığı ameliyatı, göz eti (pterjium) ameliyatı, göz kapağı tümörleri, şalazyon gibi göz ameliyatları ameliyathanemizde yapılmaktadır.

Çocuklar hangi sıklıkla muayene olmalıdır?
* Her bebek risk faktörü olsun yada olmasın doğumdan sonraki ilk 6 ay içinde, 1, 3 ve 5 yaşlarında mutlaka göz muayenesinden geçmelidir.
* 5-7 yaşında tekrar değerlendirilmelidir.

Geleceklerinin aydınlık olması için çocuk göz muayenelerini düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Sağlıklı bireylerin yılda bir kez göz muayenesi olması önerilmektedir. Gözü etkileyen sistemik bir hastalığı olanların (şeker hastalığı, guatr, hipertansiyon, romatizmal hastalıkları v.b) daha sık muayene olmaları önerilmektedir.

Göz Polikliniğimizde Yapılan İşlemler

-Genel göz muayanesi
-Kontak lens uygulaması
-Pterjium (göz eti) cerrahisi
-Şalazyon cerrahisi
-Çocuk göz sağlığı hastalıkları tanı tedavi ve takipleri
-Şaşılık cerrahisi
-Göz yaşı kanal tıkanıklığı cerrahisi
-Göz tansiyonu (glokom) tanı tedavi ve takipleri
-Göz kapağındaki iyi ve kötü huylu tümörlerinin eksizyonu
-Göz tembelliği tanı tedavi ve takipleri
-Göz kuruluğu testleri ve tanı tedavisi
-Şeker hastalığına bağlı göz sorunları tanısı
-Göz içi iğne enjeksiyonları