Özel Mediplus Tıp Merkezi

Avrupa yakasının merkezinde şehir içi, şehir dışı ve yurtdışından gelen hastalara merkezi konumu ile sağlık hizmeti sunuyor. Kartal Tıp Merkezi sağlık turizmi alanında birçok bölümleriyle ön plana çıkıyor. Uluslararası hasta merkezimizle yurt dışından gelen konuklarımızın hizmetinizdeyiz. Dünya genelinde ve Türkiye’de sağlık turizmi, son 10-15 yılda hızla gelişen önemli bir alternatif turizm çeşididir. Sadece tıp turizmi için seyahat edenlerin sayısı 10 milyonu aşmıştır.

Türkiye’de Sağlık Turizmi

Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir.

Ülkemizde her hastane Saglik Bakanligi, Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafindan Saglikta Kalite Standartlari’ndan her sene denetime tabi tutulmaktadir. Türkiye’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite ve kamu hastanelerinde de sağlık turizmi altyapısını güçlendirmek için çeşitli çalışmalar başlamıştır.

Tüm hastaneler, ulusal akreditasyon kriterlerine göre hizmet vermekte olup yılda 2 kez denetlenmektedir. Sağlık turizmi ile ilgili tüm işlemler ve koordinasyon, kanun gereği, Sağlık Bakanlığı sorumluluğundadır. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı kurarak Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi için çalışmalar yapmakta, kitaplar yayınlamakta ve zirveler düzenlemektedir. Bakanlık, yatak kapasitesinin artırılması için Şehir Hastaneleri’ni inşa ettirmektedir.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere özel, kamu ve üniversite hastaneleri dünyadaki en yüksek teknoloji ile donatılmıştır. Türkiye’de birçok hastanede onkolojik tedaviler, kardiyovasküler cerrahi, ortopedi, beyin cerrahisi, çocuk cerrahisi, estetik cerrahisi, göz ve diş hekimliği branşlarında ileri teknolojili sağlık hizmetleri verilmektedir.

Son 10 yılda yapılan özel ve kamu hastaneleri teknolojik donanım ve fiziki şartlarıyla Batı ülkelerini aratmayacak yapıdadır. Ayrıca termal turizm konusundaki kaynaklar açısından Türkiye, dünyada yedinci Avrupa’da birinci sıradadır. Bu alanda çok donanımlı ve köklü termal oteller hızla yapılmaya başlamıştır.

İklimi, tabi güzellikleri, tarihi ve kültürel bölgeleri ile Türkiye, hastaneler ve termal tesislerindeki yüksek standartlarda sağlık hizmetlerini birleştirerek sizlere sağlıklı bir yaşam için şifa kapısı olarak sizi ülkemizdeki sağlık hizmetlerinden yaralanmaya davet ediyor.